Mistet trykket


Bra første omgang av Grimsby som kom tilbake etter å ha havnet under mot spillets gang. Elliott Whitehouse og James Hanson ga 2-1 til pause.
Etter hvilen mistet vi litt av trøkket og igjen var det noen taktiske endringer som ikke helt klaffet. Crawley svarte og snudde til 3-2. Grimsby hadde et lite trøkk for 3-3 på tampen da man kastet frem masse folk, men det var nok greit at Crawley vant etter deres andre omgang.

Crawley – Grimsby 3-2
The People’s Pension Stadium, 2480 tilskuere

Mål: 1-0 Ollie Palmer 16′, 1-1 Elliott Whitehouse (Glennon) 21′, 1-2 James Hanson 32′, 2-2 Ollie Palmer 70′, 3-2 Ashley Nadesan 77′

Grimsby (4-3-3): 1. James McKeown – 2. Luke Hendrie (20. Josh Benson 87′), 25. Mattie Pollock, 5. Ludvig Öhman, 33. Anthony Glennon – 15. Harry Clifton, 8. Jake Hessenthaler, 10. Elliott Whitehouse (19. Max Wright 75′) – 16. Billy Clarke (21. James Tilley 78′), 9. James Hanson, 18. Charles Vernam. Innbyttere: 22. Elliott Hewitt, 23. Sam Russell, 26. Brandon Buckley, 29. Joe Starbuck.

Skadelisten: Matt Green, Jordan Cook, Harry Cardwell, Ollie Battersby, Ahkeem Rose,  Harry Davis.
Suspendert: Luke Waterfall.

iFollow | BBC | Fakta | Livetekst | Tabell

Terminlista


Hjemmekampen mot Newport har fått ny dato, kampen spilles 25. februar. Kampen skulle ha blitt spilt i høst, men ble avlyst grunnet landslagsoppdag hos Newport.
Bortekampen mot Plymouth har nå blitt re-arrangert til 3. mars.

Sjekk alltid opp mot kilden her!

¤ Kampen ble spilt bak lukkede dører over 4×30 minutter.
# Reservepreget

06/07 Cleethorpes B 8 0 Trening Fakta
09/07 Grantham B 3 1 Trening Fakta
11/07 Boston Utd B 1 2 Trening Fakta
16/07 Hull City ¤ B 0 3 Trening Fakta
18/07 Gainsborough# B 0 2 Lincs Cup Fakta
20/07 Doncaster H 1 0 Trening Fakta
23/07 Scarborough# B 2 1 Trening Fakta
27/07 Peterborough H 0 2 Trening Fakta
03/08 Morecambe B 2 0 Serie Fakta
10/08 Bradford H 1 1 Serie Fakta
13/08 Doncaster R H 1 0 LC R1 Fakta
17/08 Forest GR B 0 1 Serie Fakta
20/08 Colchester H 2 2 Serie Fakta
24/08 Port Vale H 5 2 Serie Fakta
27/08 Macclesfield H x x LC R2 Avbrutt
31/08 Walsall B 3 1 Serie Fakta
03/09 Scunthorpe H 1 2 EFL Tr Fakta
07/09 Crewe H 0 2 Serie Fakta
10/09 Macclesfield H 5 4 LC R2 Fakta
14/09 Oldham B 2 2 Serie Fakta
17/09 Salford B 0 1 Serie Fakta
21/09 Macclesfield H 1 0 Serie Fakta
25/09 Chelsea B 1 7 LC R3 Fakta
28/09 Exeter B 3 1 Serie Fakta
05/10 Mansfield H 0 1 Serie Fakta
08/10 Sunderland B 2 3 EFL Tr Fakta
12/10 Stevenage B 1 2 Serie Fakta
19/10 Leyton Orient H 0 4 Serie Fakta
22/10 Cambridge B 0 0 Serie Fakta
29/10 Leicester B H 1 2 EFL Tr Fakta
09/11 Newport H 1 1 FAC R1 Fakta
19/11 Newport B 0 2 FAC omk Fakta
23/11 Northampton B 0 2 Serie Fakta
26/11 Cheltenham H 0 0 Serie Fakta
07/12 Swindon H 0 3 Serie Fakta
14/12 Carlisle B 0 0 Serie Fakta
21/12 Scunthorpe H 0 1 Serie Fakta
26/12 Macclesfield B 1 1 Serie Fakta
29/12 Crawley H 1 1 Serie Fakta
01/01 Salford H 1 0 Serie Fakta
04/01 Mansfield B 1 0 Serie Fakta
11/01 Leyton Orient B 1 1 Serie Fakta
18/01 Exeter H 0 1 Serie Fakta
25/01 Crawley B 2 3 Serie Fakta
28/01 Stevenage H x x Serie 20:45
01/02 Forest GR H x x Serie 16:00
08/02 Bradford B x x Serie 16:00
11/02 Colchester B x x Serie 20:45
15/02 Morecambe H x x Serie 16:00
22/02 Swindon B x x Serie 16:00
25/02 Newport H x x Serie 20:45
29/02 Northampton H x x Serie 16:00
02/02 Plymouth B x x Serie 20:45
07/03 Scunthorpe B x x Serie 14:00
14/03 Carlisle H x x Serie 16:00
17/03 Cambridge H x x Serie 20:45
21/03 Cheltenham B x x Serie 16:00
28/03 Plymouth H x x Serie 16:00
04/04 Newport B x x Serie 16:00
10/04 Port Vale B x x Serie 16:00
13/04 Walsall H x x Serie 16:00
18/04 Crewe B x x Serie 16:00
25/04 Oldham H x x Serie 16:00

 

Reservelaget
Central League – North East
15/10 Scunthorpe (H) 15:00 UTS
05/11 Rotherham (B) 1-2 Brandon Buckley
19/11 Walsall (H) 1-1 Lennon Stead
03/12 Doncaster (B) 3-2 Lennon Stead 2, Ludvig Öhman
10/12 Mansfield (B) 15:00
07/01 Rotherham (H) 1-0 Joe Starbuck
04/02 Scunthorpe (B) 20:00
03/03 Walsall (B) 15:00
10/03 Doncaster (H) 14:00
31/03 Mansfield (H) 15:00

Juniorlaget
Grimsby spiller i EFL North East Youth Alliance League.

11/07 Brigg Town SR (B -Friendly) 3-1 Joe Starbuck 2, prøvespiller
13/07 Hull U18 (B – Friendly) 4-2 Luis Adlard, Cameron Painter, Brandon McPherson, Joe Starbuck
23/07 Barton SR (B – Friendly) 1-2
27/07 Norwich U18 (H – Friendly) 0-0
03/08 Doncaster U18 (B) 1-4 Lennon Stead
10/08 Bradford (H) 2-1 Cameron Painter, Lennon Stead
17/08 Burton (B) 0-2
24/08 Chesterfield (H – YAC) 3-0 McPherson, Drinkell, Adlard
31/08 Scunthorpe (H) 1-0 Joe Starbuck
07/09 Chesterfield (B) 1-1 Lennon Stead
13/09 Scunthorpe (B – YAC) 0-2
21/09 Lincoln (H) 0-1
28/09 Mansfield (B) 1-2 Joe Starbuck
12/10 Notts Co (H) 1-4 Brandon McPherson
19/10 Huddersfield (B) 1-2 Brandon McPherson
23/10 Salford (B -YAC) 2-1 Lennon Stead, Lewis Derrick
01/11 Rugby  Town (H – FA Youth Cup) 1-0 Luis Adlard
13/11 Crewe  (B – FA Youth Cup) 0-2 EEO
16/11 Rotherham (H) 12:00 Uts
30/11 Scunthorpe (B) 12:00 Uts
30/11  Walsall (H – YAC) 2-1 Evan Khouri, Ayodeji Owoeye
07/12 Chesterfield (H) 5-3 Evan Khouri, Lennon Stead 2, Joe Starbuck, Brandon McPherson
14/12 Mansfield (H) 13:00
04/01 Lincoln (B) 12:00 2-2 Luis Adlard
10/01 Fleetwood (B – YAC QF) 1-2
18/01 Hudderfield (H) 2-0 Evan Khouri, ?
25/01 Notts Co (B) 12:00
08/02 Rotherham (B) 12:00
29/02 Doncaster (H) 12:00
07/03 Bradford (B) 12:00
14/03 Burton (H) 13:00


Damelaget

Spiller i Lincolnshire County Women’s League – tabell her! Hjemmekampene spilles på Oasis Academy Wintringham.

Troppen


Manager Ian Holloway styrer Grimsby-skuta.

Keepere
1. James McKeown (juni 2022)
13. Ollie Battersby (juni 2021) – utleid til Mickleover Sports til 02/20
23. Sam Russell (keepertrener – juni 2020)

Forsvar
2. Luke Hendrie (juni 2021)
4. Harry Davis (juni 2020)
5. Ludvig Öhman (juni 2021)
6. Luke Waterfall (juni 2021)
25. Mattie Pollock (juni 2021)
28. Joey Hope (2. års junior)
29. Joe Starbuck (2. års junior)
33. Anthony Glennon (på lån fra Burnley til sommeren)

Midtbane
8. Jake Hessenthaler (juni 2020)
10. Elliott Whitehouse (juni 2020)
15. Harry Clifton (juni 2021)
18. Charles Vernam (juni 2020)
20. Josh Benson (lånt fra Burnley ut sesongen)
22. Elliott Hewitt (juni 2021)
24. Jock Curran (juni 2021 – opsjon til 2022) – utleid til Boston Utd 01/20
26. Brandon Buckley (fikk proffkontrakt sommer 2019)
30. Cameron Painter (2. års junior)
32. Evan Khouri (1. års junior)

Angrep
7. Matt Green (juni 2021)
9. James Hanson (juni 2021)
11. Jordan Cook (juni 2020)
16. Billy Clarke (juni 2020)
17. Harry Cardwell (juni 2020)
14. Ahkeem Rose (juni 2020)
19. Max Wright (juni 2020)
21. James Tilley (juni 2021)
27. Brandon McPherson (2. års junior) – utleid til Grimsby Borough
31. Luis Adlard (1. års junior)

Trenere og støtteapparat
Ian Holloway (manager, juni 2021, så rullende 6 mnd kontrakter)
Anthony Limbrick
(assistent manager)
Ben Davies (trener)
Dave Moore (fysio – midlertidig ass. manager)
Greg Howard (fysisk trener)
Frank Howell (lege)


Juniorlaget
Hugo Banks (keeper – 2. års)
Patrick Boyes (keeper – 1. års)
Adam Blakely (back – 1. års)
Josh Smaller (stopper – 1. års)
Duncan Idehen (stopper fra Norwich via Lincoln)
Joey Hope (back – 2. års)
Harvey Drinkell (venstre back/kant – 1. års)
Owen Davey (sentral midtbane – 1. års)
Jamie Potts (sentral midtbane – 1. års)
Cameron Painter (sentral midtbane – 2. års)
Lewis Derrick (sentral midtbane – 2. års)
Evan Khouri (sentral midtbane fra West Ham)
Joe Starbuck (back, midtbane, kant – 2. års)
Luis Adlard (angriper – 1. års)
Brandon McPherson (angriper – 2. års)
Lennon Stead (angriper – 2- års)
Ayodeji Owoeye (spiss, midtbane 2. års) – utleid til Grimsby Borough til 19/9.
Aiden Walker (angriper 1. års)
Jaz Goundry