Grimsby kommer på TV

Cupkampen mot Burton har nå blitt valgt ut for internasjonal kringkasting.

Kampen vil spilles dermed lørdag 7. januar klokken 18:30 norsk tid.

Viasport har rettighetene i Norge, så gjenstår det å se om kampen blir sendt på Viasport-kanalene eller kun gjennom streaming på Viaplay.

Trakk Burton hjemme

Grimsby trakk hjemmekamp mot Burton i 3. runde av FA cupen.
Kanskje ikke storlaget man drømte om, men et svakt lag i League One gir håp om ytterligere avansement og mer prispenger. Vinneren av kampen får £105 000, i tillegg kan man håpe på TV-penger.

3. runde spilles mellom 6. og 9. januar 2023. Om det ikke blir TV-kamp for Grimsby snakker vi nok lørdag 7. januar klokken 16:00.

3. runde:
Oxford United – Arsenal
Forest Green Rovers – Birmingham City
Norwich City – Blackburn Rovers
Middlesbrough – Brighton & Hove Albion
AFC Bournemouth – Burnley
Manchester City – Chelsea
Manchester United – Everton
Hull City – Fulham
Preston North End – Huddersfield Town
Cardiff City – Leeds United
Dagenham & Redbridge eller Gillingham (omkamp) – Leicester City
Sheffield Wednesday – Newcastle United
Blackpool – Nottingham Forest
Fleetwood Town – Queens Park Rangers
Ipswich Town – Rotherham United
Millwall – Sheffield United
Crystal Palace – Southampton
Hartlepool United – Stoke City
Shrewsbury Town – Sunderland
Bristol City – Swansea City
Reading – Watford
Chesterfield – West Bromwich Albion
Brentford – West Ham United
Luton Town – Wigan Athletic
Liverpool – Wolverhampton Wanderers
Coventry City – Wrexham
Boreham Wood – Accrington Stanley
Derby County – Barnsley
Tottenham Hotspur – Portsmouth
Aston Villa – Stevenage
Grimsby Town – Burton Albion
Charlton Athletic eller Stockport County (omkamp) – Walsall

Terminlista


The Mariners skal spille hjemme mot Scunthorpe i County Senior Cup innen 31. desember 2022. Grimsby kommer inn i andre runde.

Cupkampen mot Burton antas å bli vist på Viaplay/Viasport.

09/07 Cleethorpes B 2 0 Trening Fakta
12/07 Hull U23 B 6 1 Trening Fakta
16/07 Alfreton B 4 0 Trening Fakta
19/07 Lincoln H 0 0 Trening Fakta
20/07 North Ferriby B 0 1 Trening Fakta
23/07 CD Tenerife B B 4 0 Trening Fakta
26/07 Grimsby Boro B 3 3 Trening Fakta
30/07 Leyton Orient B 0 2 Serie R1 Fakta
06/08 Northampton H 1 1 Serie R2 Fakta
09/08 Crewe H 4 0 EFL Cup 1r Fakta
13/08 Rochdale B 1 0 Serie R3 Fakta
20/08 Sutton H 0 0 Serie R5 Fakta
23/08 Nottingham F H 0 3 EFL Cup 2r Fakta
27/08 Walsall B 2 1 Serie R6 Fakta
30/08 Derby B 1 3 Trophy -gr Fakta
03/09 Newport B 2 0 Serie R7 Fakta
13/09 Gillingham H 1 1 Serie R9 Fakta
17/09 Colchester B 1 0 Serie R10 Fakta
20/09 Mansfield H 2 0 Trophy – gr Fakta
24/09 Swindon H 1 2 Serie R11 Fakta
27/09 Carlisle H 1 2 Serie R4 Fakta
01/10 Salford B 1 1 Serie R12 Fakta
08/10 Crawley H 3 0 Serie R13 Fakta
15/10 Stockport B 3 1 Serie R14 Fakta
22/10 Bradford H 0 0 Serie R15 Fakta
25/10 Barrow B 0 1 Serie R16 Fakta
29/10 Hartlepool B 1 2 Serie R17 Fakta
05/11 Plymouth H 5 1 FA Cup 1r Fakta
08/11 Man City U21 H 5 3 Trophy – gr Fakta
08/11 Crewe H x x Serie R8 Uts
12/11 Doncaster H 1 3 Serie R18 Fakta
19/11 Stevenage H 1 1 Serie R19 Fakta
22/11 Accrington Stanley H 0 1 Trophy 2r Fakta
26/11 Cambridge B 2 1 FA Cup 2r Fakta
03/12 AFC Wimbledon B 0 1 Serie R20 Fakta
10/12 Tranmere H x x Serie R21 16:00
17/12 Mansfield B x x Serie R22 16:00
26/12 Harrogate B x x Serie R23 16:00
29/12 Salford H x x Serie R24 16:00
01/01 Stockport H x x Serie R25 16:00
07/01 Crawley B x x Serie R26 Uts
07/01 Burton (TV) H x x FA Cup 3r 18:30
14/01 Swindon B x x Serie R27 16:00
21/01 Harrogate H x x Serie R28 16:00
21/01 Harrogate H x x Serie R29 16:00
28/01 ? ? x x FA Cup 4r TBA
04/02 Crewe B x x Serie R30 16:00
11/02 Colchester H x x Serie R31 16:00
14/02 Gillingham B x x Serie R32 20:45
18/02 Northampton B x x Serie R33 16:00
25/02 Leyton Orient H x x Serie R34 16:00
01/03 ? ? x x FA Cup 5r TBA
04/03 Carlisle B x x Serie R35 16:00
11/03 Rochdale H x x Serie R36 16:00
18/03 Sutton B x x Serie R37 16:00
18/03 ? ? x x FA Cup K TBA
22-23 ? N x x FA Cup S TBA
25/03 Walsall H x x Serie R38 16:00
01/04 Bradford B x x Serie R39 14:00
07/04 Hartlepool H x x Serie R40 16:00
10/04 Doncaster B x x Serie R41 16:00
15/04 Mansfield H x x Serie R42 16:00
18/04 Barrow H x x Serie R43 20:45
22/04 Tranmere B x x Serie R44 16:00
29/04 Stevenage B x x Serie R45 16:00
06/05 AFC Wimbledon H x x Serie R46 TBA
TBA ? ? x x Play Off S1 TBA
TBA ? ? x x Play Off S2 TBA
27/05 ? N x x Play Off F TBA
03/06 ? N x x FA Cup F TBA

 

Reservene
Reservene synes bare å arrangere treningskamper underveis.

Tirsdag 18.10.22 Grimsby – Sheffield United 2-0 Jordan Maguire-Drew, Keke Simmonds

Juniorlaget
Seriekamper i Youth Alliance League om ikke annet bemerket.

Lørdag 06.08.22 Rotherham – Grimsby 2-3 Harvey Tomlinson, Jamie Bramwell 2
Lørdag 13.08.22 Grimsby – Burton 0-2 Bradley FDC
Lørdag 20.08.22 Grimsby – Bolton 2-3 (YA Cup)
Lørdag 27.08.22 Lincoln – Grimsby 5-6 Milner, Hodgson, Braithwaite, Essel, Brown, Boyd
Lørdag 03.09.22 Grimsby – Preston TBA (YA Cup) 3-2 Brook Dennis 2, Shakeel Brown
Lørdag 17.09.22 Harrogate – Grimsby 1-2
Lørdag 24.09.22 Grimsby – Bradford 2-2 Aaron Braithwaite, Cameron Gardner
Lørdag 01.10.22 Grimsby – Mansfield 4-1 Will Hodgson 2, Harvey Tomlinson 2
Onsdag 12.10.22 Grimsby – Huddersfield 3-1 Will Hodgson, Harvey Tomlinson 2
Lørdag 22.10.22 Scunthorpe – Grimsby 1-0
Lørdag 29.10.22 Doncaster – Grimsby 3-0
Tirsdag 01.11.22 Grimsby – Walsall (FA Cup) 4-0 Louis Boyd, Harry Milner 2, Will Hodgson
Lørdag 05.11.22 Fleetwood – Grimsby (YA Cup) 2-2
Lørdag 12.11.22 Grimsby – Hartlepool 4-0 Henry Brown, Cameron Gardner, Harry Milner, Brook Dennis
Lørdag 26.11.22 Grimsby – Harrogate 12:00
Mandag 28.11.22 Grimsby – Crewe (FA Cup)  0-1
Lørdag 03.12.22 Bradford – Grimsby 12:00
Lørdag 10.12.22 Hartlepool – Grimsby TBA (YA Cup)
Lørdag 17.12.22 Grimsby – Scunthorpe 12:00
Lørdag 06.01.23 Burton – Grimsby 14:00
Lørdag 21.01.23 Grimsby – Rotherham 12:00
Lørdag 11.02.23 Hartlepool – Grimsby 12:00
Lørdag 18.02.23 Mansfield – Grimsby 12:00
Lørdag 04.03.23 Grimsby – Lincoln 12:00
Lørdag 11.03.23 Grimsby – Doncaster 12:00
Lørdag 18.03.23 Huddersfield – Grimsby 12:00

Troppen

Keeperen Jamie Pardington har blitt hentet som fri agent på en korttidskontrakt samtidig som Ollie Battersby leies ut til Ilkeston.

Keepere
1. Max Crocombe (juni 2023)
13. Ollie Battersby (juni 2023) – utlånt til Ilkeston frem til januar
35. Jamie Pardington (januar 2023)

Forsvar
2. Michee Efete (juni 2024)
3. Anthony Glennon (juni 2024)
5. Shaun Pearson (juni 2023) – utleid til Boston ut året
6. Luke Waterfall (juni 2024)
22. Danny Amos (juni 2023)
24. Jaz Goundry (juni 2023) – utleid til Matlock til desember
26. Andy Smith (juni 2023 – på lån fra Hull)
31. Niall Maher (juni 2024)
32. Jordan Cropper (juni 2023)
38. Jamie Bramwell (juni 2023) – utleid til Whitby til 07.12

Midtbane
4. Kieran Green (juni 2024+opsjon til 2025)
7. Jordan Maguire-Drew (juni 2023)
8. Gavan Holohan (juni 2024)
11. Otis Khan (juni 2024)
14. Stephen Wearne (juni 2023) – utleid til Torquay ut året
15. Harry Clifton (juni 2024)
16. Alex Hunt (juni 2025)
17. Bryn Morris (juni 2023)
30. Evan Khouri (juni 2024)
34. Aaron Braithwaite (juni 2023) – utleid til Whitby til jul
37. Harvey Tomlinson (juni 2023) – utleid til Cleethorpes til jul
0. Sean Scannell (januar 2023)

Angrep
10. John McAtee (juni 2023 – på lån fra Luton)
19. Lewis Richardson (juni 2023 – på lån fra Burnley)
20. Danilo Orsi-Dadomo (juni 2024)
21. Keyendrah Simmonds (januar 2023 – på lån fra Birmingham)
23. Aribim Pepple (juni 2023 – lånt fra Luton)
27. Brendan Kiernan (jan 2023 – lånt fra Walsall)
29. Ryan Taylor (juni 2023)
39. Edwin Essel (juni 2023) – utleid til Grimsby Boro til des

Trenere og støtteapparat
Paul Hurst
(manager) (juni 2023)
Chris Doig
(ass manager) (juni 2023)
Ben Davies (førstelagstrener)
Steve Croudson (keepertrener)
Giles Coke (spillerutvikler)
Dave Moore (fysio)
Joe Hutchinson (spillerrekruttering)
Alistair Hotson (oppmann)
Greg Howard (fysisk trener)
Kal Singh (videoanalyse)
Frank Howell (lege)

Juniorer (ikke oppdatert)
Tom Jacobs
Declyn Dennis

Alex Markham
Ethan Scott
George Sims
Henry Moore
Tom Zerboni

Brooklyn Dennis
Louis Boyd
Harry Thorp
Sam Wilkinson

Harvey Tomlinson
Callum Stratton
Harry Milner

Borte mot Curzon eller Cambridge

Grimsbys kule var den andre som ble trukket. De vil møte vinneren av Curzon og Cambridge som spilte 0-0 på søndag og skal ut i omkamp.

Curzon Ashton spiller på nivå seks, mens Cambridge spiller i League One.

Andre runde spilles helga med lørdag 26 november. De store klubbene fra Premier League og Championship kommer først inn i 3. runde.

2. runde:
4. Curzon Ashton eller Cambridge United – 11. Grimsby Town
34. Wrexham AFC – 10. Farnborough
6. Accrington Stanley – 36. Barnet eller Chelmsford City
13. Ebbsfleet United – 27. Fleetwood Town
15. Bracknell Town eller Ipswich Town – 20. Buxton
2. Barnsley – 35. Crewe Alexandra
1. Forest Green Rovers – 39. Alvechurch
18. Portsmouth – 12. Milton Keynes Dons
19. Shrewsbury Town – 9. Peterborough United eller Salford City
7. Solihull Moors eller Hartlepool United – 29. Harrogate Town
25. King’s Lynn Town – 26. Stevenage
21. Charlton Athletic – 24. Stockport County
32. Bristol Rovers – 3. Boreham Wood
5. Dagenham & Redbridge – 8. AFC Fylde eller Gillingham
37. Woking eller Oxford United – 30. Exeter City
17. Sheffield Wednesday – 40. Mansfield Town
22. Weymouth eller AFC Wimbledon – 38. Chesterfield
28. Burton Albion – 16. Chippenham Town
33. Walsall – 14. Carlisle United AFC
23. Newport County AFC – 31. Torquay United eller Derby County

Transfer Deadline Day

Før overgangsfristen gikk ut fikk man leid inn det unge spisstalentet Lewis Richardson fra Burnley ut sesongen. Samtidig kommer en annen spiss inn i Birminghams Keyendrah Simmonds på lån frem til januar.

Så helt på tampen en permanent overgang for Alex Hunt fra Sheffield Wednesday til Grimsby på en tre års avtale. Hunt har vært i klubben før og det vet vi er en kanonsignering.

Drømmetrekning


Grimsby trakk hjemmekamp mot Nottingham Forest i 2. runde av ligacupen. Et nyopprykket Premier League-lag med stolte tradisjoner vil nok fylle Blundell Park, så får vi se om kampen blir valgt ut for TV.

Kampen forventes å bli satt opp enten tirsdag 23. august eller onsdag 24. august.

Forest er en klubb vi støtte på en del da vi holdt til i Championship på 90-tallet, men forrige møte var i 2002.

Blant dagens spillere finner vi Dean Henderson som i sin tid var på lån til Grimsby og som har en farmor herfra. Jack Lester spilte også for begge klubber, det samme gjorde Kingsley Black, Brian Laws og Garry Birtles av dem vi kommer på i farten.

Viasport har rettighetene til Carabao Cup i Norge. Nå krysser vi fingrene for TV-kamp.