Senket av et bedre lag


Toppkampen på Blundell Park viste nok at Grimsby ennå har et stykke å gå mot de aller beste klubbene, men med litt marginer kunne man ha røvet med seg noe. James Hanson (bildet) fikk nemlig sitt straffespark reddet på stillingen 0-0 i første omgang.
Crewe var et bra lag som spilte oss av banen til tider. Tom Lowery ordnet 1-0 til dem tidlig i andre omgang etter flott kreativt spill.
Etter dette hadde vi en god periode på rundt 10 minutter før det dødde litt hen igjen.
På tampen la vi om formasjonen og byttet innpå friske bein, men isteden kontra Crewe inn 2-0 på overtid.
Sesongens første hjemmetap, men selv mot et såpass bra lag som Crewe ser man at Grimsbys offensive arsenal også kan røve med oss poeng i slike kamper.

Grimsby – Crewe 0-2
Blundell Park, 4679 tilskuere

Mål: 0-1 Tom Lowery 46′, 0-2 Charlie Kirk 91′

Grimsby (4-3-3): 1. James McKeown – 22. Elliott Hewitt, 5. Ludvig Öhman, 6. Luke Waterfall, 2. Luke Hendrie (18. Charles Vernam 88′) – 11. Jordan Cook (12. Ethan Robson 72′), 8. Jake Hessenthaler, 10. Elliott Whitehouse (19. Max Wright 69′) – 7. Matt Green, 9. James Hanson, 20. Moses Ogbu. Innbyttere: 3. Liam Gibson, 17. Harry Cardwell, 23. Sam Russell, 25. Mattie Pollock.

Gult kort: James Hanson 49′

Harry Davis har en skulderskade, mens Harry Clifton er på landslagsoppdrag. Sebastian Ring og Ahkeem Rose utelatt fra troppen.

iFollow | BBC | Fakta | Livetekst | Tabell

Terminlista


Terminlista for serien er nå klar. Sjekk alltid opp mot kilden her! Samtlige EFL Trophy- og seriekamper kan man se på iFollow, iallefall så lenge ingen TV-kanaler har kjøpt rettighetene.

¤ Kampen ble spilt bak lukkede dører over 4×30 minutter.
# Reservepreget

06/07 Cleethorpes B 8 0 Trening Fakta
09/07 Grantham B 3 1 Trening Fakta
11/07 Boston Utd B 1 2 Trening Fakta
16/07 Hull City ¤ B 0 3 Trening Fakta
18/07 Gainsborough# B 0 2 Lincs Cup Fakta
20/07 Doncaster H 1 0 Trening Fakta
23/07 Scarborough# B 2 1 Trening Fakta
27/07 Peterborough H 0 2 Trening Fakta
03/08 Morecambe B 2 0 Serie Fakta
10/08 Bradford H 1 1 Serie Fakta
13/08 Doncaster R H 1 0 LC R1 Fakta
17/08 Forest GR B 0 1 Serie Fakta
20/08 Colchester H 2 2 Serie Fakta
24/08 Port Vale H 5 2 Serie Fakta
27/08 Macclesfield H x x LC R2 Avbrutt
31/08 Walsall B 3 1 Serie Fakta
03/09 Scunthorpe H 1 2 EFL Tr Fakta
07/09 Crewe H 0 2 Serie Fakta
10/09 Macclesfield H 5 4 LC R2 Fakta
14/09 Oldham B 2 2 Serie Fakta
17/09 Salford B 0 1 Serie Fakta
21/09 Macclesfield H x x Serie 16:00
25/09 Chelsea B x x LC R3 20:45
28/09 Exeter B x x Serie 16:00
05/10 Mansfield H x x Serie 16:00
08/10 Sunderland B x x EFL Tr 20:45
12/10 Stevenage B x x Serie 16:00
19/10 Leyton Orient H x x Serie 16:00
22/10 Cambridge B x x Serie 20:45
26/10 Cheltenham H x x Serie 16:00
29/10 Leicester B H x x EFL Tr 20:45
02/11 Plymouth B x x Serie 16:00
09/11 ? ? x x FAC R1 16:00
16/11 Newport H x x Serie 16:00
23/11 Northampton B x x Serie 16:00
30/11 ? ? x x FAC R2 16:00
07/12 Swindon H x x Serie 16:00
14/12 Carlisle B x x Serie 16:00
21/12 Scunthorpe H x x Serie 14:00
26/12 Macclesfield B x x Serie 16:00
29/12 Crawley H x x Serie 16:00
01/01 Salford H x x Serie 16:00
04/01 Mansfield B x x Serie 16:00
04/01 ? ? x x FAC R3 16:00
11/01 Leyton Orient B x x Serie 16:00
18/01 Exeter H x x Serie 16:00
25/01 Crawley B x x Serie 16:00
28/01 Stevenage H x x Serie 20:45
01/02 Forest GR H x x Serie 16:00
08/02 Bradford B x x Serie 16:00
11/02 Colchester B x x Serie 20:45
15/02 Morecambe H x x Serie 16:00
22/02 Swindon B x x Serie 16:00
29/02 Northampton H x x Serie 16:00
07/03 Scunthorpe B x x Serie 14:00
14/03 Carlisle H x x Serie 16:00
17/03 Cambridge H x x Serie 20:45
21/03 Cheltenham B x x Serie 16:00
28/03 Plymouth H x x Serie 16:00
04/04 Newport B x x Serie 16:00
10/04 Port Vale B x x Serie 16:00
13/04 Walsall H x x Serie 16:00
18/04 Crewe B x x Serie 16:00
25/04 Oldham H x x Serie 16:00

 

Reservelaget
Central League – North East
24/09 Doncaster (B) 15:00
15/10 Scunthorpe (H) 15:00
05/11 Rotherham (B) 14:00
19/11 Walsall (H) 15:00
10/12 Mansfield (B) 15:00
07/01 Rotherham (H) 15:00
21/01 Doncaster (H) 15:00
04/02 Scunthorpe (B) 20:00
03/03 Walsall (B) 15:00
31/03 Mansfield (H) 15:00

Juniorlaget
Grimsby spiller i EFL North East Youth Alliance League.

11/07 Brigg Town SR (B -Friendly) 3-1 Joe Starbuck 2, prøvespiller
13/07 Hull U18 (B – Friendly) 4-2 Luis Adlard, Cameron Painter, Brandon McPherson, Joe Starbuck
23/07 Barton SR (B – Friendly) 1-2
27/07 Norwich U18 (H – Friendly) 0-0
03/08 Doncaster U18 (B) 1-4 Lennon Stead
10/08 Bradford (H) 2-1 Cameron Painter, Lennon Stead
17/08 Burton (B) 0-2
24/08 Chesterfield (H – YAC) 3-0 McPherson, Drinkell, Adlard
31/08 Scunthorpe (H) 1-0
07/09 Chesterfield (B) 1-1
13/09 Scunthorpe (B – YAC) 0-2
21/09 Lincoln (H) 12:00
28/09 Mansfield (B) 12:00
05/10 Salford (B – YAC) 13:00
12/10 Notts Co (H) 12:00
19/10 Huddersfield (B) 12:30
09/11 Walsall (H – YAC)
16/11 Rotherham (H) 12:00
23/11 Chesterfield (H) 13:00
30/11 Scunthorpe (B) 12:00
14/12 Mansfield (H) 13:00
04/01 Lincoln (B) 12:00
18/01 Hudderfield (H) 12:30
25/01 Notts Co (B) 12:00
08/02 Rotherham (B) 12:00
29/02 Doncaster (H) 12:00
07/03 Bradford (B) 12:00
14/03 Burton (H) 13:00

Damelaget
Spiller i Lincolnshire County Women’s League – tabell her! Hjemmekampene spilles på Oasis Academy Wintringham.
LWLC = Lincolnshire Womens League Cup

08/09 Appleby Frodingham (H) 4-2 Sophie Bartrup, Ellie Wilson 2, Aliasha Dejonge
29/09 Barton United (H) 15:00 Blundell Park
06/10 Barton United (B – LWLC) 15:00
13/10 Louth Old Boys (B) 15:00
20/10 Louth Old Boys (H) 15:00
27/10 Grimsby Borough Reserves (H -LWLC) 15:00
03/11 Lincoln Moorlands-Railway (B) 15:00
10/11 Appleby Frodingham (H – LWLC) 15:00
24/11 HBW United (H) 15:00
01/12 Barton Utd (H – LWLC) 15:00
12/01 Grimsby Borough (B – LWLC) 15:00
26/01 Appleby Frodingham (B- LWLC) 15:00
02/02 Barton United (B) 15:00
09/02 Grimsby Borough (H) 15:00
08/03 Lincoln Moorlands-Railway (H) 15:00
15/03 HBW United (B) 15:00

Troppen


Før overgangsfristen hentet vi Ethan Robson på lån fra Sunderland.

Keepere
1. James McKeown (juni 2022)
13. Ollie Battersby (juni 2021) Utleid til Lincoln Utd frem til 17.09.
23. Sam Russell (keepertrener – juni 2020)

Forsvar
2. Luke Hendrie (juni 2021)
3. Liam Gibson (leid til 04.01.20 fra Newcastle)
4. Harry Davis (juni 2020)
5. Ludvig Öhman (juni 2021)
6. Luke Waterfall (juni 2021)
21. Sebastian Ring (juni 2020)
25. Mattie Pollock (juni 2021)
28. Joey Hope (2. års junior)
29. Joe Starbuck (2. års junior)

Midtbane
8. Jake Hessenthaler (juni 2020)
10. Elliott Whitehouse (juni 2020)
12. Ethan Robson (på lån fra Sunderland til jan 2020)
15. Harry Clifton (juni 2021)
18. Charles Vernam (juni 2020)
22. Elliott Hewitt (juni 2021)
24. Jock Curran (juni 2021 – opsjon til 2022) Utleid til Boston Utd frem til januar 2020.
26. Brandon Buckley (fikk proffkontrakt – usikker lengde) Utleid til Clee Town frem til januar 2020.
30. Cameron Painter (2. års junior)
32. Evan Khouri (1. års junior)

Angrep
7. Matt Green (juni 2021)
9. James Hanson (juni 2021)
11. Jordan Cook (juni 2020)
17. Harry Cardwell (juni 2020)
14. Ahkeem Rose (juni 2020)
19. Max Wright (juni 2020)
20. Moses Ogbu (juni 2020)
27. Brandon McPherson (2. års junior)
31. Luis Adlard (1. års junior)

Trenere og støtteapparat
Michael Jolley
(manager)
Anthony Limbrick
(assistent)
Greg Howard (fysisk trener)
Dave Moore (fysio)
Frank Howell (lege)


Juniorlaget
Hugo Banks (keeper – 2. års)
Patrick Boyes (keeper – 1. års)
Adam Blakely (back – 1. års)
Josh Smaller (stopper – 1. års)
Duncan Idehen (stopper fra Norwich via Lincoln)
Joey Hope (back – 2. års)
Harvey Drinkell (venstre back/kant – 1. års)
Owen Davey (sentral midtbane – 1. års)
Jamie Potts (sentral midtbane – 1. års)
Cameron Painter (sentral midtbane – 2. års)
Lewis Derrick (sentral midtbane – 2. års)
Evan Khouri (sentral midtbane fra West Ham)
Joe Starbuck (back, midtbane, kant – 2. års)
Luis Adlard (angriper – 1. års)
Brandon McPherson (angriper – 2. års)
Lennon Stead (angriper – 2- års)
Ayodeji Owoeye (spiss, midtbane 2. års) – utleid til Grimsby Borough til 19/9.
Aiden Walker (angriper 1. års)


Damelaget

Kirsty Smith (stopper)
Libbi Wright (spiss, kant)
Olivia Kershaw
Abbie Glover
Phoebe Price
Sophie Batrup (spillende trener)
Hayley Butts (trener)

Dale Houlston (Manager)