Serieleder Swindon herjet


Grimsby har ikke vunnet i serien siden september og har ikke scoret siden oktober. Caretaker manager Anthony Limbrick ser nok drømmejobben skli ut av hendene på han her etter 0-3 tap. Riktignok var serieleder Swindon et langt bedre lag, men Grimsbys selvtillit er nå såpass lav at man nok behøver en restart.
Under lørdagens kamp satt treneren Robbie Stockdale på tribunen. Kan han få jobben med å snu trenden for Grimsby?
Limbrick hadde gjort en endring siden sist da Charles Vernam erstattet Ahkeem Rose.
Halvveis ute i første omgang lå man under 0-2 og det var vanskelig å se hvordan man skulle slå tilbake. Da Swindon startet andre omgang med å legge på til 0-3 var det snipp-snapp-snute.
Det positive vi tar med oss er at Max Wright og Luke Hendrie var involvert i dagens tropp. Dette er to meget viktige spillere vi behøver når trenden skal snus.

Grimsby – Swindon 0-3
Blundell Park, 3723 tilskuere

Mål: 0-1 Eoin Doyle 10′, 0-2 Jerry Yates 24′, 0-3 Jerry Yates 52′

Grimsby (4-3-3): 1. James McKeown (C) – 22. Elliott Hewitt, 6. Luke Waterfall, 4. Harry Davis, 3. Liam Gibson – 8. Jake Hessenthaler, 15. Harry Clifton, 10. Elliott Whitehouse (12. Ethan Robson 46′) – 18. Charles Vernam (19. Max Wright 64′), 9. James Hanson, 7. Matt Green (14. Ahkeem Rose 46′). Innbyttere: 23. Sam Russell, 2. Luke Hendrie, 20. Moses Ogbu, 25. Mattie Pollock.

Gult kort: Elliott Hewitt 76′

Charles Vernam har nå blitt tilbakekalt fra sitt utlån til Chorley. Etter tre mål på fem kamper mener nok lagledelsen at Vernam har noe å tilby dagens Grimsby-lag.

Jordan Cook er ute med en liten lyskestrekk, mens James Hanson, Luke Hendrie og Max Wright er skadefrie. Ludvig Öhman spilte for reservelaget i midtuka etter sykdomsavbrekk.

iFollow | BBC | Fakta | Livetekst | Tabell

Terminlista


Cupomkampen mot Newport TV-sendes nå iallefall på BBC Wales. Vinneren her får en ny TV-kamp da møtet med Maldon & Tiptree sendes på BBC2.
Hjemmekampen mot Cheltenham har nå blitt rearrangert til tirsdag 26. november, skulle ingen av lagene nå 2. runde av FA cupen vil man spille kampen på lørdag 30. november.

Sjekk alltid opp mot kilden her!

¤ Kampen ble spilt bak lukkede dører over 4×30 minutter.
# Reservepreget

06/07 Cleethorpes B 8 0 Trening Fakta
09/07 Grantham B 3 1 Trening Fakta
11/07 Boston Utd B 1 2 Trening Fakta
16/07 Hull City ¤ B 0 3 Trening Fakta
18/07 Gainsborough# B 0 2 Lincs Cup Fakta
20/07 Doncaster H 1 0 Trening Fakta
23/07 Scarborough# B 2 1 Trening Fakta
27/07 Peterborough H 0 2 Trening Fakta
03/08 Morecambe B 2 0 Serie Fakta
10/08 Bradford H 1 1 Serie Fakta
13/08 Doncaster R H 1 0 LC R1 Fakta
17/08 Forest GR B 0 1 Serie Fakta
20/08 Colchester H 2 2 Serie Fakta
24/08 Port Vale H 5 2 Serie Fakta
27/08 Macclesfield H x x LC R2 Avbrutt
31/08 Walsall B 3 1 Serie Fakta
03/09 Scunthorpe H 1 2 EFL Tr Fakta
07/09 Crewe H 0 2 Serie Fakta
10/09 Macclesfield H 5 4 LC R2 Fakta
14/09 Oldham B 2 2 Serie Fakta
17/09 Salford B 0 1 Serie Fakta
21/09 Macclesfield H 1 0 Serie Fakta
25/09 Chelsea B 1 7 LC R3 Fakta
28/09 Exeter B 3 1 Serie Fakta
05/10 Mansfield H 0 1 Serie Fakta
08/10 Sunderland B 2 3 EFL Tr Fakta
12/10 Stevenage B 1 2 Serie Fakta
19/10 Leyton Orient H 0 4 Serie Fakta
22/10 Cambridge B 0 0 Serie Fakta
29/10 Leicester B H 1 2 EFL Tr Fakta
02/11 Plymouth B x x Serie Uts
09/11 Newport H 1 1 FAC R1 Fakta
16/11 Newport H x x Serie Uts
19/11 Newport B 0 2 FAC omk Fakta
23/11 Northampton B 0 2 Serie Fakta
26/11 Cheltenham H 0 0 Serie Fakta
07/12 Swindon H 0 3 Serie Fakta
14/12 Carlisle B x x Serie 16:00
21/12 Scunthorpe H x x Serie 14:00
26/12 Macclesfield B x x Serie 16:00
29/12 Crawley H x x Serie 16:00
01/01 Salford H x x Serie 16:00
04/01 Mansfield B x x Serie 16:00
11/01 Leyton Orient B x x Serie 16:00
18/01 Exeter H x x Serie 16:00
25/01 Crawley B x x Serie 16:00
28/01 Stevenage H x x Serie 20:45
01/02 Forest GR H x x Serie 16:00
08/02 Bradford B x x Serie 16:00
11/02 Colchester B x x Serie 20:45
15/02 Morecambe H x x Serie 16:00
22/02 Swindon B x x Serie 16:00
29/02 Northampton H x x Serie 16:00
07/03 Scunthorpe B x x Serie 14:00
14/03 Carlisle H x x Serie 16:00
17/03 Cambridge H x x Serie 20:45
21/03 Cheltenham B x x Serie 16:00
28/03 Plymouth H x x Serie 16:00
04/04 Newport B x x Serie 16:00
10/04 Port Vale B x x Serie 16:00
13/04 Walsall H x x Serie 16:00
18/04 Crewe B x x Serie 16:00
25/04 Oldham H x x Serie 16:00

 

Reservelaget
Central League – North East
15/10 Scunthorpe (H) 15:00 UTS
05/11 Rotherham (B) 1-2 Brandon Buckley
19/11 Walsall (H) 1-1 Lennon Stead
03/12 Doncaster (B) 3-2 Lennon Stead 2, Ludvig Öhman
10/12 Mansfield (B) 15:00
07/01 Rotherham (H) 15:00
04/02 Scunthorpe (B) 20:00
03/03 Walsall (B) 15:00
10/03 Doncaster (H) 14:00
31/03 Mansfield (H) 15:00

Juniorlaget
Grimsby spiller i EFL North East Youth Alliance League.

11/07 Brigg Town SR (B -Friendly) 3-1 Joe Starbuck 2, prøvespiller
13/07 Hull U18 (B – Friendly) 4-2 Luis Adlard, Cameron Painter, Brandon McPherson, Joe Starbuck
23/07 Barton SR (B – Friendly) 1-2
27/07 Norwich U18 (H – Friendly) 0-0
03/08 Doncaster U18 (B) 1-4 Lennon Stead
10/08 Bradford (H) 2-1 Cameron Painter, Lennon Stead
17/08 Burton (B) 0-2
24/08 Chesterfield (H – YAC) 3-0 McPherson, Drinkell, Adlard
31/08 Scunthorpe (H) 1-0 Joe Starbuck
07/09 Chesterfield (B) 1-1 Lennon Stead
13/09 Scunthorpe (B – YAC) 0-2
21/09 Lincoln (H) 0-1
28/09 Mansfield (B) 1-2 Joe Starbuck
12/10 Notts Co (H) 1-4 Brandon McPherson
19/10 Huddersfield (B) 1-2 Brandon McPherson
23/10 Salford (B -YAC) 2-1 Lennon Stead, Lewis Derrick
01/11 Rugby  Town (H – FA Youth Cup) 1-0 Luis Adlard
13/11 Crewe  (B – FA Youth Cup) 0-2 EEO
16/11 Rotherham (H) 12:00 Uts
30/11 Scunthorpe (B) 12:00 Uts
30/11  Walsall (H – YAC) 2-1 Evan Khouri, Ayodeji Owoeye
07/12 Chesterfield (H) 5-3 Evan Khouri ++++
14/12 Mansfield (H) 13:00
04/01 Lincoln (B) 12:00
18/01 Hudderfield (H) 12:30
25/01 Notts Co (B) 12:00
08/02 Rotherham (B) 12:00
29/02 Doncaster (H) 12:00
07/03 Bradford (B) 12:00
14/03 Burton (H) 13:00


Damelaget

Spiller i Lincolnshire County Women’s League – tabell her! Hjemmekampene spilles på Oasis Academy Wintringham.
LWLC = Lincolnshire Womens League Cup

08/09 Appleby Frodingham (H) 4-2 Sophie Bartrup, Ellie Wilson 2, Aliasha Dejonge
29/09 Barton United (H) 6-3 Libbi Wright 2, Sophie Bartup, Ellie Wilson, Alisha Dejorge, Bethany Wharton (Blundell Park)
06/10 Barton United (B – LWLC) 14-1 Wharton 3, Wilson 2, Robinson 2, Kershaw, Dejonge, Wells, Bartrup +++
13/10 Louth Old Boys (B) 8-0 Chloe Wilkinson, Becky Taylor, Ellie Wilson 2, Alisha Dejonge, Libbi Wright, Laura Robinson 2
20/10 Louth Old Boys (H) 15:00 UTS
03/11 Lincoln Moorlands-Railway (B) 15:00 UTS
10/11 Appleby Frodingham (H – LWLC) 15:00
17/11 Louth Old Boys (H – LWLC) 8-0 Bartrup 2, Taylor 2, Wilson, Wharton, Dejonge 2
24/11 HBW United (H) 6-0 Becky Taylor, Libbi Wright 2, Ellie Wilson 2, Beth Wharton
01/12 Barton Utd (H – LWLC) 15:00
26/01 Appleby Frodingham (B- LWLC) 15:00
02/02 Barton United (B) 15:00
08/03 Lincoln Moorlands-Railway (H) 15:00
15/03 HBW United (B) 15:00

Troppen


Anthony Limbrick er midlertidig manager for Grimsby.

Keepere
1. James McKeown (juni 2022)
13. Ollie Battersby (juni 2021)
23. Sam Russell (keepertrener – juni 2020)

Forsvar
2. Luke Hendrie (juni 2021)
3. Liam Gibson (leid til 04.01.20 fra Newcastle)
4. Harry Davis (juni 2020)
5. Ludvig Öhman (juni 2021)
6. Luke Waterfall (juni 2021)
21. Sebastian Ring (juni 2020)
25. Mattie Pollock (juni 2021)
28. Joey Hope (2. års junior)
29. Joe Starbuck (2. års junior)

Midtbane
8. Jake Hessenthaler (juni 2020)
10. Elliott Whitehouse (juni 2020)
12. Ethan Robson (på lån fra Sunderland til jan 2020)
15. Harry Clifton (juni 2021)
18. Charles Vernam (juni 2020)
22. Elliott Hewitt (juni 2021)
24. Jock Curran (juni 2021 – opsjon til 2022) Utleid til Boston Utd frem til januar 2020.
26. Brandon Buckley (fikk proffkontrakt – usikker lengde) Utleid til Clee Town frem til januar 2020.
30. Cameron Painter (2. års junior)
32. Evan Khouri (1. års junior)

Angrep
7. Matt Green (juni 2021)
9. James Hanson (juni 2021)
11. Jordan Cook (juni 2020)
17. Harry Cardwell (juni 2020)
14. Ahkeem Rose (juni 2020)
19. Max Wright (juni 2020)
20. Moses Ogbu (juni 2020)
27. Brandon McPherson (2. års junior)
31. Luis Adlard (1. års junior)

Trenere og støtteapparat
Anthony Limbrick
(midlertidig manager)
Dave Moore (fysio – midlertidig ass. manager)
Ben Davies (midlertidig ansatt hjelpetrener)
Greg Howard (fysisk trener)
Frank Howell (lege)


Juniorlaget
Hugo Banks (keeper – 2. års)
Patrick Boyes (keeper – 1. års)
Adam Blakely (back – 1. års)
Josh Smaller (stopper – 1. års)
Duncan Idehen (stopper fra Norwich via Lincoln)
Joey Hope (back – 2. års)
Harvey Drinkell (venstre back/kant – 1. års)
Owen Davey (sentral midtbane – 1. års)
Jamie Potts (sentral midtbane – 1. års)
Cameron Painter (sentral midtbane – 2. års)
Lewis Derrick (sentral midtbane – 2. års)
Evan Khouri (sentral midtbane fra West Ham)
Joe Starbuck (back, midtbane, kant – 2. års)
Luis Adlard (angriper – 1. års)
Brandon McPherson (angriper – 2. års)
Lennon Stead (angriper – 2- års)
Ayodeji Owoeye (spiss, midtbane 2. års) – utleid til Grimsby Borough til 19/9.
Aiden Walker (angriper 1. års)
Jaz Goundry


Damelaget

Kirsty Smith (stopper)
Libbi Wright (spiss, kant)
Olivia Kershaw
Abbie Glover
Phoebe Price
Sophie Batrup (spillende trener)
Hayley Butts (trener)

Dale Houlston (Manager)